Dlaczego warto sięgnąć po Pieśń Lodu i Ognia?

Taniec ze smokami to piąta część jednej z najbardziej popularnych współczesnych serii fantasy: Pieśń Lodu i Ognia. Taniec ze smokami. Część 1. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Wydanie serialowe kupisz online.Za jej stworzenie odpowiada George R.R. Martin, który zasłynął wśród fanów tym, że na kolejny tom cyklu ci muszą czekać często nawet kilkanaście lat. Długi okres oczekiwania nie przeszkodził jednak w docenieniu historii oraz samej kreacji świata. Czy Taniec ze smokami. Część 1. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Wydanie serialowe to nadal opowieść na tym samym poziomie, co poprzednie tomy? A może to w końcu historia, która przerasta rangą te wcześniejsze? 

Ulubieni bohaterowie

Pieśń Lodu i Ognia to cykl, w którym poznamy co najmniej kilkanaście istotnych bohaterów oraz drugie tyle postaci pobocznych. Praktycznie każda osoba pojawiająca się w serii zapada w pamięć, nawet gdy występuje w niej tylko przez chwilę, a następnie zostaje przez autora… zabita. Nagła i brutalna śmierć ulubieńców czytelników to kolejna rzecz, z której słynie George R.R. Martin. W każdej jego powieści można spodziewać się praktycznie wszystkiego, co zdecydowanie wpływa na większe emocje wynikające z lektury. Warto zauważyć, że w Tańcu ze smokami powracają postacie, które w trakcie trwania serii w pewnym momencie zniknęły. Z takiego obrotu spraw na pewno ucieszy się większość fanów, gdyż są to bohaterowie powszechnie lubiani przez odbiorców prozy Martina. 

Nowe perspektywy

Kolejna część to także szansa do wprowadzenia zupełnie nowych postaci. A to z kolei daje szansę na to, aby spojrzeć na pewne wydarzenia czy rozmowy z zupełnie innego punktu widzenia. To ogromna zaleta książek Martina. Zazwyczaj ciężko tu jednoznacznie określić, czy ktoś jest dobry, czy zły. Autor stawia raczej na dużą niejednoznaczność, jeśli chodzi o kreślenie charakterów, dzięki temu każda z postaci nabiera psychologicznej głębi. Taniec ze smokami, jak i cała seria to historia złożona, wielowarstwowa i skomplikowana, dlatego nie zaleca się sięgania po kolejne tomy bez znajomości pierwszych części. Taki wybór sprawi, że będziemy po prostu pogubieniu w fabule.